Choď na obsah Choď na menu
 

Letisko Prieviza

 Letisko Prievidza

 

Letisko Prievidza je verejným medzinárodným letiskom s nepravidelnou dopravou.

Na rozdiel od iných športových letísk na Slovensku, ktoré sa väčšinou nachádzajú na perifériách miest a obcí, naše letisko je situované v prekrásnej Hornonitrianskej kotline medzi Prievidzou a Bojnicami s pekným výhľadom na Bojnický zámok.

Do centra Bojníc, ktoré sú jedným z najnavštevo­vanejších turistických centier na Slovensku, sa dostanete pešo za 20 minút. Tu môžete navštíviť už spomenutý Bojnický zámok s jeho atrakciami, ako napríklad nočná prehliadka zámku, koncerty vážnej hudby alebo dobové divadelné predstavenia.
Ďalej máte možnosť vidieť jednu z najväčších zoologických záhrad v SR, zúčastniť sa vystúpenia skupiny historického šermu a sokoliarov na ich stálej scéne. Prípadne môžete navštíviť termálne kúpalisko Čajka a kúpele.
V okolí Bojníc je množstvo cykloturistických a turistických trás. Odporúčame návštevu blízkeho hipocentra nachádzajúceho sa len 300 metrov od aeroklubu alebo baníckeho skanzenu Baňa Cígeľ, kde môžete sfárať do podzemia. To samozrejme zďaleka nie je všetko a možností je oveľa viac. Letisko Prievidza poskytuje výcvik pilotov, lietanie na lietadlách typu ( 243 Zlín, WT9 Dynamic, TWIN ASTIR   ), zoskoky padákom, plachtárske tábory. Letisko je situované v pokojnom prostredí na okraji mesta Prievidza. V priestoroch letiska nájdete taktiež reštauráciu a výhľadom na pristávaciu dráhu. 

 

KONTAKT:

 

 

Občianske združenie Aeroklub letisko Prievidza

Letisková 8

971 03 Prievidza

Tel: 00421 46 543 06 11

Fax: 00421 46 543 81 11

E - mail: info@aeroklub-prievidza.sk

www.aeroklub-prievidza.sk

www.zoskok.sk